سالـن مطـالعه ملک شهـر به 34393121 تغـییر یـافته اسـت.

چهارشنبه | ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۳:۳۲

چهارشنبه | ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۳:۳۲

خدمات جنبی

آیین نامه استفاده از نگارخانه کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی شهرداری اصفهان

فصل اول : تعاریف و اهداف

ماده ۱) نگارخانه به مکانی اطلاق می­شود، که برای نمایش و عرضه آثار هنرهای تجسمی و هنرهای سنتی و مدرن شامل تابلوهای نقاشی، خوشنویسی، عکس، مجسمه، سفال، آثار گرافیکی، حکاکی و نظایر آن توسط اشخاص حقیقی و یا حقوقی ایجاد می­گردد.

ماده ۲) هدف از تأسیس نگارخانه عبارت است از:

الف) تلاش برای آشنایی مردم با آثار هنری و اشاعه مفاهیم و ارزش­های فرهنگی و هنری

ب) فراهم آوردن زمینه های رشد و اعتلای هنرهای تجسمی، سنتی و مدرن از طریق معرفی هنرمندان و آثار هنری

فصل دوم : ظرفیت

ماده ۳) نگارخانه کتابخانه مرکزی به موجب این آیین نامه که به تصویب سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان رسیده، شامل سه گالری به ظرفیت: گالری(۱) با گنجایش ۴۰ عدد تابلو ۷۰×۵۰   گالری (۲) با گنجایش ۶۰ عدد تابلو ۷۰×۵۰ و گالری (۳) با گنجایش ۳۵ عدد تابلو می­باشد.

فصل سوم : ثبت نام در نمایشگاه و پرداخت هزینه های گالری

ماده ۴) متقاضی می­بایست فرم تعهدنامه در نگارخانه را تکمیل نموده و مدارک مورد نیاز را به همراه لوح فشرده تصویر آثار مورد نظر جهت انجام مراحل کارشناسی کتابخانه به مسئول نگارخانه تحویل نماید.

 

تبصره ۱) فقط آثار ارائه شده در لوح فشرده ارسالی توسط متقاضی پس از تأیید کارشناسی کتابخانه قابل نصب در نمایشگاه خواهد بود و در صورت افزایش آثار تا زمان برگزاری نمایشگاه، آثار اضافه شده باید توسط مدیریت مجموعه تأیید گردد.

 

ماده ۵) متقاضی می­بایست پنجاه درصد کل مبلغ استفاده از گالری را در زمان رزرو و پس از تأیید آثار حداکثر تا   ده روز مانده به زمان تعیین شده نمایشگاه، پنجاه درصد مابقی مبلغ مذکور را پرداخت نماید.

ماده ۶) مبلغ استفاده از گالری ها برمبنای تعرفه های مصوب شورای اسلامی شهر اصفهان می باشد.

 

تبصره ۲) در صورت بروز حوادث پیش بینی نشده، قبل از برگزاری نمایشگاه و یا در زمان برگزاری نمایشگاه ، مانند زلزله، سیل، هرج و مرج، آتش سوزی، تغییر قوانین و …. که منجر به لغو یا تغییر زمان نمایشگاه شود، هیچ گونه مسئولیتی متوجه نگارخانه نبوده و وجوه پرداخت شده پس از کسر هزینه های انجام شده به برگزار کننده مسترد خواهد شد.

 

فصل چهارم : انصراف از شرکت در نمایشگاه

ماده ۷) در صورتیکه رزرو کننده، زمان رزرو شده خود را منتفی نماید، تا یکماه مانده به زمان تعیین شده برگزاری نمایشگاه ۴۰ درصد و در مهلت یک هفته به زمان تعیین شده نمایشگاه، ۷۰ درصد از کل مبلغ استفاده از گالری از مبلغ پرداختی کسر و مابقی مسترد خواهد گردید.

فصل پنجم : ساعات بازدید

ماده ۸) ساعات بازدید برای مراجعین بصورت تمام وقت کاری متناسب با ساعات کار کتابخانه مرکزی بوده و تنها در زمان فریضه نماز به میزان یک ساعت، ۲۰ دقیقه قبل از اذان و ۴۰ دقیقه پس از آن تعطیل خواهد بود.

فصل ششم : رعایت موازین و شئونات

ماده ۹) رعایت پوشش مناسب از سوی آقایان و خانم ها و رعایت حجاب مطابق شئونات اسلامی الزامی بوده و در غیر اینصورت گالری مربوطه تعطیل خواهد گردید.

ماده ۱۰) رعایت موازین شرعی و قانونی در برگزاری نمایشگاه و آثارالزامی بوده و مضامین آثار می­بایست با شئونات و ارزشهای اسلامی و ملی مغایرت نداشته باشد.

فصل هفتم : زمان انتقال تجهیزات به داخل نمایشگاه و تخلیه وسایل

ماده ۱۱ ) برای ورود اقلام نمایشگاهی، متقاضی می بایست لیست کامل آن را به مسئول نگارخانه ارائه نموده و در هنگام تخلیه نیز بعد از دریافت برگه خروج از نگارخانه، نسبت به خروج اقلام نمایشگاهی اقدام نماید.

ماده ۱۲) زمان نصب و چیدمان آثار، صبح روز اول نمایشگاه بوده و زمان تخلیه گالری عصر روز آخر نمایشگاه       ۳۰ دقیقه قبل از اتمام ساعت کار کتابخانه می باشد.

فصل هشتم : چیدمان و نصب آثار

ماده ۱۳) هنرمندان موظف می باشند برای نصب آثارشان هماهنگی لازم را با مسئولین نگارخانه داشته باشند.

ماده ۱۴) نورپردازی برای آثار، روز اول نمایشگاه صورت می­گیرد و تنظیم نور می بایست با هماهنگی مسئولین نگارخانه و مسئول تأسیسات کتابخانه مرکزی انجام گیرد.

ماده ۱۵) در صورت ورود هر گونه خسارت به گالری ها و وسایل و تجهیزات آن، متقاضی موظف است بعد از مشخص شدن میزان خسارت از طرف کارشناس، نسبت به جبران خسارت و پرداخت هزینه مربوط اقدام نماید. در غیر این صورت تا زمان تسویه، از خارج شدن آثار جلوگیری به عمل خواهد آمد. (نوشتن بر روی دیوار ، استفاده از پیچ و میخ ، چسب مایع و شیشه ای و هر وسیله که به دیوار گالری خسارت وارد کند شامل این بند می باشد.)

 

فصل نهم : تبلیغات شرکت کنندگان در نگارخانه

ماده ۱۶) تبلیغات درخصوص آثار در حیطه متراژ گالری مجاز بوده لیکن متقاضی مجاز به تبلیغ در راهروها و جلوی درب ها و همچنین خارج از فضای گالری خود، نمی­باشد.

ماده ۱۷) جهت بخش فیلم و تیزر تبلیغاتی، همچنین فایل صوتی تبلیغاتی در نگارخانه، شرکت کنندگان             می­بایست۱۰ روز قبل از برگزاری نمایشگاه یک نسخه را در اختیار مسئولین نگارخانه قرار دهند تا پس از تأیید، از آن استفاده نمایند، در غیر این صورت مجاز به استفاده از تبلیغ مذکور نمی­باشند.

ماده ۱۸) اقلام تبلیغاتی و چاپی برای آثار، از جمله بروشور، کاتالوگ، عکس، پوستر، فیلم یا تیزر تبلیغاتی می بایست منطبق با معیارهای اسلامی و قانونی بوده و استفاده از موسیقی زنده در نگارخانه به علت محیط فرهنگی مطالعاتی کتابخانه، ممنوع می­باشد.

فصل ۱۰ : سایر قوانین و مقررات

ماده ۱۹ ) کلیه مسئولیت نگهداری و حراست از تجهیزات نمایشگاهی و وسایل داخل گالری در زمان آماده سازی گالری­ها، زمان بازبودن نمایشگاه و هنگام تخلیه گالری­ها به عهده صاحبان اثر می باشد. لذا مسئولین گالری مکلفند هر روز قبل از باز شدن درب نگارخانه در محل حضور یابند زیرا هر گونه عواقب ناشی از عدم حضور به موقع بر عهده صاحبان گالری خواهد بود.

ماده ۲۰ ) در صورت تداخل برنامه های متقاضی با برنامه های سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، اولویت با برنامه­های سازمان می­باشد.

ماده ۲۱) حضور برگزار کننده نمایشگاه و یا نماینده وی در طول برگزاری نمایشگاه در محل گالری الزامی می باشد.

ماده ۲۲) تخلف از مفاد این آیین نامه موجب تعطیلی گالری مربوطه خواهد گردید.

 

 

این آیین نامه که در سه برگ،۱۰ فصل، ۲۲ ماده و ۲ تبصره تنظیم شده، توسط اینجانب ……………………………………………… متقاضی گالری شماره ………… از تاریخ    /    /      تا تاریخ      /    /      ، مطالعه گردید و کلیه مواد آن مورد توافق اینجانب می­باشد و در صورت عدم رعایت مواد مذکور، کتابخانه اختیار خواهد داشت قرارداد اینجانب را بصورت یکطرفه ملغی اعلام نماید.

تاریخ:     /     /

امضاء مدیر کتابخانه مرکزی

تاریخ:     /     /

امضاء مسئول نگارخانه

تاریخ:     /     /

امضاء متقاضی

آیین نامه اجرایی سالن همایش

– کلیه ی درخواست های برون سازمانی بهره برداری از سالن همایش ها می بایست به تایید مدیر عامل و مدیریت امور کتابخانه های سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و درخواست های درون سازمانی به تایید مدیریت امور کتابخانه های سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برسد.

۲- لازم است قبل از ارائه ی درخواست کتبی به سازمان فرهنگی تفریحی از موقعیت زمانی در جدول برنامه های سالن همایش ها کسب اطلاع نموده تا تداخلی در زمان اجرا صورت نگیرد.

۳-  متقاضی می بایست نسبت به تنظیم قرارداد و ارائه ی مدارک مورد نیاز ذیل اقدام نماید:

الف) ارائه ی اصل فیش هزینه بهای قرارداد ، واریز شده به حساب درآمد سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان (ویژه ی برنامه های برون سازمانی)

ب) ارائه ی چک ضمانت (ویژه ی برنامه های برون سازمانی) به منظور جبران هر گونه خسارت احتمالی ناشی از عدم بهره برداری صحیح و اصولی از سالن همایش ها.

ج) ارائه مجوز های لازم از ارگانهای ذیربط در خصوص اجرای برنامه ها و آیتم های خاص همچون: اجرای نمایش و موسیقی و همایش های سیاسی.

د) ارائه ی تصویر کارت ملی برای اشخاص حقیقی و معرفی نامه از ارگان ذیربط ویژه ی نمایندگان دستگاه­ها و نهادها .

ه) ارائه معرفی نامه از سوی مراکز سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در صورتیکه افرادی به غیر از مدیران مراکز مذکور نسبت به انعقاد قرارداد اقدام نمایند.

۴- ایجاد هر نوع دکوراسیون و صحنه آرایی در سالن همایش ها و نیز ورود تجهیزات مازاد ، منوط به هماهنگی مدیر اجرایی سالن همایش ها بوده و در صورت تخطی و بروز هر نوع خسارت ، مسئولیت آن بر عهده ی طرف قرارداد خواهد بود.ضمنا نصب هر گونه پلاکارد ، پوستر و نظایر آن درنمای داخلی و خارجی کتابخانه مرکزی ممنوع می باشد و ابعاد بنر تبلیغاتی ویژه ی جایگاه ،۵/۲ × ۲ متر مربع است که طرف قرارداد می بایست در صورت تمایل،آماده و جهت نصب حداقل ۲ ساعت قبل از شروع برنامه،تحویل مدیر اجرایی سالن همایش ها نماید.

۵- – هر گونه پذیرایی در سالن همایش ممنوع بوده و در صورت مشاهده و تخطی از این امر ضمن برخورد قانونی ، از برگزاری برنامه های مشابه در آینده ، توسط طرف قرارداد جلوگیری خواهد شد.

۶- لازم است طرف قرارداد ، روز قبل از اجرای برنامه ، با ارائه ی  کنداکتورنهایی برنامه به مدیر اجرایی سالن همایش ها، هماهنگی لازم را به عمل آورده و نسبت به رفع نواقص احتمالی اقدام نماید.

۷-. تهیه امکانات خاص همچون تشریفات پذیرایی و ملزومات آن بر عهده ی طرف قرارداد بوده و سالن      همایش ها هیچگونه تعهدی در تامین آن ندارد.

۸- حضور طرف قرارداد برنامه حداقل یک ساعت قبل از آغاز برنامه چهت هماهنگی لازم در سالن همایش ها ضروری است .

۹- کنترل و نظارت در خصوص رعایت شئونات اسلامی همچون پوشش مناسب مدعوین و مجریان و کنترل امنیت اخلاقی و اجتماعی برنامه و محدودیت و عواقب ناشی از بروز هر گونه اغتشاش ، اختلال و هرج و مرج بر عهده طرف قرارداد خواهد بود و سالن همایش ها مسئولیتی نخواهد داشت .

۱۰- ارائه نسخه DVD فیلم تهیه شده از برنامه جهت حفظ در آرشیو سالن همایش ها الزامی می باشد.

۱۱- در صورت بروز تداخل برنامه با برنامه های سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان ، اولویت با برنامه های سازمان خواهد بود.

 

 

آیین نامه اجرایی سالن آموزش

 

۱- کلیه درخواست­های بهره برداری از سالن آموزش اعم از درون سازمانی و برون سازمانی ، می بایست به تأیید مدیر کتابخانه ها و سالنهای مطالعه ی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان برسد.

۲- لازم است قبل از ارائه درخواست کتبی به سازمان فرهنگی تفریحی از موقعیت زمانی در جدول برنامه های سالن آموزش کسب اطلاع نموده تا تداخلی در زمان اجرا صورت نگیرد.

۳-  متقاضی می بایست نسبت به تنظیم قرارداد و ارائه مدارک مورد نیاز ذیل اقدام نماید:

 الف) ارائه اصل فیش هزینه بهای قرارداد، واریز شده به حساب درآمد سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان

ب) ارائه ی چک ضمانت (ویژه ی برنامه های برون سازمانی) به منظور جبران هر گونه خسارت احتمالی ناشی از عدم بهره برداری صحیح و اصولی از سالن.

ج) ارائه تصویر کارت ملی برای اشخاص حقیقی و معرفی نامه از ارگان ذیربط ویژه نمایندگان دستگاه­ها و نهادها

د) ارائه معرفی نامه از سوی مراکز سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در صورتیکه افرادی به غیر از مدیران مراکز مذکور نسبت به انعقاد قرارداد اقدام می نمایند.

۴- جهت استفاده از اینترنت و سیستم دیتا پرژکتور سالن آموزش، هماهنگی قبلی با مدیر اجرایی سالن آموزش ضروری است.

۵- ایجاد هر نوع دکوراسیون ، صحنه آرایی ، نصب پلاکارد و پوستر و … در سالن آموزش ممنوع بوده و در صورت تخطی و بروز هر نوع خسارت احتمالی، مسوولیت آن بر عهده طرف قرارداد خواهد بود.

۶- کنترل و نظارت در خصوص رعایت شئونات اسلامی همچون پوشش مناسب مدعوین و مجریان و کنترل امنیت اخلاقی و اجتماعی برنامه و عواقب ناشی از بروز هر گونه اغتشاش ، اختلال و هرج و مرج بر عهده طرف قرارداد خواهد بود و کتابخانه مرکزی در این قبال مسئولیتی نخواهد داشت.  

۷- در صورت بروز تداخل برنامه با برنامه های سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، اولویت با برنامه های سازمان خواهد بود.

موفق باشید