جمعه | ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۵:۲۰

معرفی

 رئیس اداره کتابخانه ها : طیبه فاطمی نیسیانی

کارشناس دفتر اداره کتابخانه ها : سودابه حشمتی

ساعات کاری : ۷ الی ۱۴:۲۰

آدرس : اصفهان – خ ۲۲ بهمن – مجموعه اداری امیرکبیر، سازمان فرهنگی اجتماعی، و ورزشی شهرداری اصفهان، اداره امور کتابخانه ها و سالن های مطالعه شهرداری اصفهان

معرفی اداره امور کتابخانه ها و سالن های مطالعه شهرداری اصفهان

اداره امور کتابخانه ها و سالن های مطالعه به لحاظ ساختار اداری تحت نظارت معاونت فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان بوده و مجموعه ای بالغ بر ۹۰ کتابخانه و سالن مطالعه ( کتابخانه عمومی، اختصاصی، تخصصی و سازمانی) را در کلیه مناطق پانزده گانه شهرداری اصفهان، از طریق  یکپارچه سازی فرایند مجموعه سازی، سازمان دهی اطلاعات (خدمات فنی) تحت حمایت خود قرار می دهد.      

این اداره با بهره­گیری از زیرساخت های فرایندی و قابلیتی موجود ،امکان دسترسی جامع به کلیه منابع و خدمات کتابخانه ها را  از طریق انواع محمل های اطلاعاتی اعم از  منابع خطی، چاپی، چاپ سنگی، اسناد تاریخی و منابع دیجیتالی برای مخاطبین خود به ویژه دانشجویان، پژوهشگران و عموم شهروندان فراهم نموده است.

این اداره با تعریف طرح های متنوع در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه، امکان دسترس پذیری منابع و کمک به آموزش های رسمی را امکان پذیر ساخته است. از آنجا که کتابخانه های عمومی به عنوان دانشگاه های مردم شناخته می شوند این اداره با ارائه طرح های متنوع امکان یادگیری مادام العمر و خودفراگیری را برای شهروندان اصفهان فراهم کرده است. برخی از این طرح ها عبارتند از طرح جامع شهری ( امکان دسترسی به بیش از یک میلیون و پانصد هزار منبع اطلاعاتی موجود در کتابخانه های شهرداری) ، امانت بین کتابخانه ای (امکان دسترسی به منابع چاپی و غیر چاپی کتابخانه های مرکزی دانشگاه های مادر در اصفهان اعم از دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتی، دانشگاه هنر و… جهت پژوهشگران )، جمعه بازار کتاب، مرکز مبادله کتاب شهروند واقع در کتابخانه میرداماد و … اشاره کرد.