شنبه 10 اسفند 1398 7:59
وزیر ارشاد در خودرو «كتابرانه» نشست

پرشین خودرو: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نشستن در خودروی «كتابرانه»، اقدام زوج مبتكر و طراح این خورو را جالب و ستودنی توصیف كرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، علی جنتی روز یكشنبه در محوطه وزارت ارشاد با نشسن در خودرو «كتابرانه»، با توضیحات ارائه شده زوج مبتكر و طراح این خودرو، در جریان فعالیت آنها قرار گرفت.
زوج ایرانی به نام‌های «سروناز هرانر» و «مهدی یزدانی» خودروی شخصی خود را با كتاب و سی دی برخوردار از مضامین فرهنگی مزین كرده و نام آن را «كتابرانه» گذاشته اند.
این زوج درمورد نحوه فعالیت خود با خودرو «كتابرانه» به وزیر ارشاد توضیح دادند كه با این خودرو در سطح شهر حركت كرده و به صورت اتفاقی شهروندان را سوار می‌كنند و در فضایی همراه با موسیقی آرام به مردم كتاب داده تا در خودرو به مطالعه بپردازند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از این زوج سووال كرد، آیا شما در مناطقی هم توقف می‌كنید، كه آنها پاسخ دادند: ایستادن خودروی ما در برخی مناطق شهر تهران سد معبر محسوب می شود و از نظر قانون سد معبر صحیح نیست.
جنتی نیز با شنیدن این پاسخ از آنان خواست تا در داخل پارك و فضای عمومی كتاب ارائه دهند.
سپس خانم هرانر گفت: فكر می‌كنم آدم‌ها خسته‌تر از آنند كه به كتاب فروشی بروند، بر این اساس سعی كردیم كتاب را به آغوش مردم در سطح شهر بیاوریم و متوجه شدیم شهروندان برخلاف آنچه معمول است، كتاب می‌خوانند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ابتكار این زوج را جالب و ستودنی توصیف كرد و افزود: اقدام ارزنده‌ای انجام گرفته و نیاز است صدا وسیما در این مورد اطلاع رسانی كند تا به عنوان یك الگو در جامعه مطرح شود.
جنتی تصریح كرد از هرگونه اقدام فرهنگی كه به توسعه و افزایش سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ كتابخوانی كمك می كند، حمایت خواهد كرد.
به گزارش ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای اطلاع رسانی بیشتر و الگوسازی، مناسب است كه چنین اقدامات فرهنگی در نمایشگاه بین المللی كتاب در معرض دید بازدیدكنندگان قرار گیرد.
زوج جوان مبتكر نیز شماری از كتاب‌های خود را كه جنبه ترجمه و تالیف داشت به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اهدا كردند.پرینت