دوشنبه 27 خرداد 1398 10:21
برنامه‌های گوناگون کتابخانه و موزه ملی ملک در هفته پژوهش اعلام شد

به گزارش لیزنا،  برپایی آیین گرامی‌داشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر در روز یک‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷، سرآغاز برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری در کتابخانه و موزه ملی ملک خواهد بود. بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران سپس در دیگر روزهای هفته پژوهش تا پایان آذر، کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی- کاربردی در زمینه‌های گوناگون فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی برگزار خواهد کرد.

دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی به ویژه پژوهشگران دوستدار برنامه‌های تخصصی در زمینه موزه و کتابخانه می‌توانند با حضور در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در گستره نسخه‌های خطی، از این برنامه‌ها بهره بگیرند. کتابخانه و موزه ملی ملک، هریک از برنامه‌ها را جداگانه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

کتابخانه و موزه ملی ملک، یادگار حاج حسین آقا ملک، زمین‌دار و فرهنگ‌دوست بزرگ ایران به شمار می‌آید که این گنجینه را پس از گردآوری و پایه‌گذاری، در ششم آبان ۱۳۱۶ خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرده است تا همگان جاودانه از آن بهره بگیرند. این گنجینه بزرگ در هشت دهه گذشته همواره پایگاهی شایسته برای پژوهشگران، اندیشمندان، هنرجویان و گردشگران بوده است. ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک اکنون در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» جای گرفته است و از همگان میزبانی می‌کند.
پرینت