جمعه 2 اسفند 1398 15:53
درخواست کتابداران ترکیه از سایر کتابدارن برای حفظ آرشیو نشریات توقیف شده این کشور

کتابداران کتابخانه های ترکیه در گروه بحث کتابداران خاورمیانه از سایر کتابداران خواستند که ۴۵ روزنامه و ۱۵ مجله توقیف شده ترکیه را در آرشیو های خود زنده نگاه دارند.

 به گزارش لیزنا، کتابداران کتابخانه های ترکیه در گروه بحث کتابداران خاورمیانه  (Middle East librarian) از سایر کتابداران خواستند که ۴۵ روزنامه و ۱۵ مجله توقیف شده ترکیه که در اعلامیه اخیر حکومت در کنار سه خبرگزاری، ۱۶ ایستگاه تلویزیونی، ایستگاههای رادیویی، ۲۹ انتشاراتی ممنوع الانتشار و ممنوع الفعالیت  شده اند را در آرشیو های خود زنده نگاه دارند، ‌چون دولت ترکیه ممکن است همه این روزنامه ها و مجلات و آرشیو های آنها  را نابود کند.

 

به علاوه دادگاه جنایی بکرکوی (Bakırköy Court of Criminal Jurisdication)  در استانبول تصمیم گرفته که از چاپ،‌ توزیع، و فروش ۶۷۳ اثر مختلف شامل سی دی و دی وی دی اثر فتح الله گولن روحانی در تبعید خود خواسته ترک  جلوگیری نماید. این دادگاه همچنین دستور توقیف  همه انواع این محصولات را که در بازار ترکیه وجود دارند را صادر کرده است. 

 

یکی دیگر ازکتابداران عضو گروه بحث کتابداران خاورمیانه از جمع آوری و انهدام برخی کتابها و آثار مربوط به گروه فتح الله گولن در ترکیه خبر داده اند. 
پرینت