دوشنبه 28 بهمن 1398 8:32
برگزاری مراسم جشن امضاء با حضور نویسندگان در «تابستانه کتاب»

     به گزارش لیزنا، نشست هم اندیشی مدیر عامل خانه کتاب با تشکل های نشر درباره«تابستانه کتاب» با حضور حجت الاسلام علیرضا سبحانی نسب، رئیس انجمن ناشران کودک ونوجوان قم، نادرقدیانی، رئیس انجمن ناشران کودک و نوجوان تهران، محمود آموزگار، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، امیر صفرزاده، مدیر عامل شرکت تعاونی توزیع کنندگان کتاب تهران، مناف یحیی پور، معاون تولید کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان، رضا قمرزاده، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سحر ترهنده، نماینده شورای کتاب کودک، عصر دیروز(۵ تیرماه) در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار شد.

در ابتدای این نشست، مجید غلامی جلیسه، مدیر عامل خانه کتاب به هدف برگزاری این هم اندیشی اشاره کرد و گفت: در طول اجرای طرح اعطای یارانه کتاب به کتابفروشی مستمرا با تشکل های نشر ارتباط داشتیم تا از نقطه نظرات آنها بهره مند شویم. بنابراین موفقیت طرح های حمایتی از کتابفروش ها مدیون همدلی و همراهی این تشکل ها است.

جلیسه، جامعه هدف طرح«تابستانه کتاب» را کودکان و نوجوانان عنوان کرد و گفت: در این طرح سعی کرده ایم اوقات فراغت کودکان و نوجوانان را در فصل تابستان در نظر بگیریم. بنابراین همه باید با ارائه نظرات و ایده های کاربردی بتوانیم تابستانه کتاب را به بهترین شیوه برگزار کنیم تا خانواده ها و کودکان و نوجوانان از تابستانه کتاب بهره مندی لازم را ببرند.

تاکنون حدود ۵۰۰ کتابفروشی از سراسر کشور در طرح«تابستانه کتاب» شرکت کرده اند

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۵۰۰ کتابفروشی از سراسر کشور در طرح«تابستانه کتاب» شرکت کرده اند، بیان کرد:   کتابفروشی های متقاضی شرکت در طرح«تابستانه کتاب» از شهرستان هستند و مابقی در مراکز استان ها حضور دارند,۳۱ استان کشور در این طرح مشارکت کرده اند. این درحالی است که در طرح «کتابفروشی به وسعت ایران» ۲۷ استان و در «عیدانه کتاب» ۳۰ استان مشارکت داشته اند.

جلیسه با بیان اینکه تعدادی از استان ها در این طرح ها از عملکرد ضعیفی برخوردار بودند، گفت: سیستان و بلوچستان، قزوین، هرمزگان و خراسان شمالی از جمله این استان ها هستند. این استان ها هنوز هم حضور فعالی در طرح «تابستانه کتاب» ندارند. اما استان بوشهر روند رو به رشدی را در تابستانه کتاب داشته است. استان قم موفق شد تنها ۱۱ کتابفروشی خود را در طرح عیدانه کتاب ثبت کند اما این تعداد در تابستانه کتاب تاکنون به ۵۶ کتابفروشی رسیده است
پرینت