پنجشنبه 8 اسفند 1398 10:55
ابلاغ قانون اصلاح تأسیس سازمان اسناد ملی ایران از سوی دکتر روحانی

     به گزارش لیزنا، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، قانون اصلاح ماده ۸ قانون تأسیس سازمان اسناد ملی ایران را برای اجرا ابلاغ کرد، این قانون در جلسه علنی روز دوشنبه مورخ هفدهم اسفند ماه یکهزار و سیصد و نود و چهار مجلس شورای اسلامی تصویب و در روز هجدهم فروردین‌ماه امسال به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

 بر اساس اطلاعات مندرج در پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن قانون به شرح زیر است:
قانون اصلاح ماده (۸) قانون تأسیس سازمان اسناد ملی ایران

ماده‌واحده ـ ماده (۸) قانون تأسیس سازمان اسناد ملی ایران، مصوب هفدهم اردیبهشت‌ماه سال ۴۹ به‌شرح زیر اصلاح می‌شود:

ماده۸ ـ ستاد کل نیروهای مسلح، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان‌های وابسته به آنان که ماهیت و مأموریت نظامی و امنیتی دارند از شمول مقررات این قانون مستثنی هستند و ترتیب نگهداری، حفظ اسناد ملی و امحای اوراق زائد در سازمان‌های یادشده با اطلاع سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و با تشخیص هیأت‌های صلاحیتداری است که به این منظور تشکیل می‌شوند. طرز تشکیل هیأت‌های مزبور و نحوه اجرای مفاد این ماده به موجب آیین‌نامه‌ای است که ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح تهیه می‌شود و به‌تصویب فرماندهی کل قوا می‌رسد.

قانون فوق مشتمل بر ماده‌ واحده در جلسه علنی روز دوشنبه مورخ هفدهم اسفندماه یکهزار و سیصد و نود و چهار مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در روز هجدهم فروردین‌ماه امسال به تأیید شورای نگهبان رسید.
پرینت