پنجشنبه 8 اسفند 1398 11:4
گرامیداشت استاد برجسته کتابداری و آرشیو ایران؛ نورالله مرادی

به گزارش لیزنا، همزمان با برگزاری مجمع عمومی و فوق العاده انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران، مورخ ۲۹ فروردین ۱۳۹۵، مراسم گرامیداشت دکتر نورالله مرادی، استاد برجسته کتابداری و آرشیو ایران، در کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.

سید ابراهیم عمرانی، مسئول کمیته همایشهای انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران، در این باره گفت: یکی از دغدغه های همیشه انجمن قدردانی از کسانی است که عمر خود را برای اعتلای این رشته اختصاص داده اند و موجب رشد و تعالی حرفه کتابداری و آرشیو داری در ایران شده اند. انجمن کتابداری و اطلاع رسانی در تقدیر از بزرگان حوزه علم اطلاعات و کتابداری و اطلاع رسانی و حوزه آرشیو این بار از تلاشهای یک عمر استاد بزرگ کتابداری و آرشیو ایارن دکتر نورالله مرادی قدردانی خواهد کرد.

 وی ادامه داد: روز یکشنبه ۲۹/۱/۱۳۹۵ از ساعت ۱۰ تا ۱۱:۳۰ منتظر شما هستیم تا در کنار هم از این استاد فرزانه و خوش اخلاق حرفه و دانشگاه قدردانی کنیم. به هر گوشه از عمر پر برکت این استاد فرهیخته که نگاه می کنیم، شاهد درسهای تازه هستیم. از کار در موسسه انتشاراتی فرانکلین به عنوان ویراستار و در کنار موسسان و بزرگان نشر و ویرایش ایران؛ تا استادی کتابداری و اطلاع رسانی و مدیر انتشارات انجمن کتابداران ایران (۱۳۴۷) و همکار  مجله"نامه انجمن کتابداران"، نویسنده متون تخصصی مرجع شناسی تا مترجم و دایره المعارف نویس؛  مدیر کل آرشیوهای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران؛ همکاری در مجموعه شهر کتاب در جایگاه گروه موسسین، همکار بخش ایران‌ شناسی و اسلام‌ شناسی کتابخانه ملی ایران و بسیاری کارها و تجربه های درخشان دیگر که از زبان دوستان، ‌یاران، همکاران ،‌اساتید ایشان و نیز از زبانشاگردان ایشان خواهید شنید.

  عمرانی افزود: در این مراسم،  نوش آفرین انصاری، به عنوان استاد ایشان و استاد همه ما، علی صلحجو، ‌مترجم و ویراستار برجسته از همکاران فرانکلین، کامران فانی از فعالیتهای کتابداری ایشان و از یاران انجمن اول، مهدی پیروزان، موسس و مدیر شهر کتاب، محمد حسن رجبی، از دوران همکاری در آرشیوهای صدا و سیما، و سید کاظم حافظیان رضوی، به عنوان شاگرد مستقیم استاد سخنرانی خواهند کرد.

سید ابراهیم عمرانی تاکید کرد: از همه عزیزان دعوت می کنیم تا در مراسم گرامیداشت استاد فرهیخته حضور به‌هم رسانند.

 گفتنی است، مجمع عمومی انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران پس از پایان این مراسم و از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۳ برگزار خواهد گردید.
پرینت