دوشنبه 28 بهمن 1398 8:33
ثبت ‌نام بن ‌کارت ‌های ویژه اهل قلم نمایشگاه کتاب ۲۹

فراخوان ثبت نام دریافت تسهیلات بن کارت های الکترونیکی اهل قلم، ویژه نمایشگاه کتاب تا ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ منتشر شد.

به گزارش لیزنا، در راستای سیاست‌ های كلی وزارت ارشاد مبنی بر حمایت از پدیدآورندگان آثار فرهنگی كشور برای هدفمند کردن طرح توزیع کارت الکترونیکی خرید کتاب بین افراد واجد شرایط، نحوه پرداخت بن الکترونیک پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری به شرح زیر است.

 بند۱. آن دسته از پدیدآورندگانی که در  ۵سال اخیر در حوزه کتاب بزرگسال ۲ عنوان کتاب به چاپ رسانده ‌اند، کارت بن الکترونیک آن ها شارژ خواهد شد.

 تبصره۱: پدیدآورندگان کلیه کتب درسی، کمک درسی، آموزشی و کمک آموزشی مقاطع مختلف تحصیلی، راهنمای درسی، مجموعه تست یا آزمون از مقطع دبستان تا دکتری مشمول این طرح نخواهند شد.

 بند ۲. آن دسته از پدیدآورندگانی که در ۵ سال اخیر در حوزه کتاب کودک و نوجوان ۳ عنوان کتاب به چاپ رسانده ‌اند، کارت بن الکترونیک آن ها شارژ خواهد شد.

 تبصره۲: آن دسته از پدیدآورندگانی که در گذشته کارت بن الکترونیک از خانه کتاب دریافت کرده ‌اند، مبالغ به همان کارت واریز خواهد شد در غیر این صورت پدیدآورندگانی که کارت بن الکترونیک نداشته اند برای آن ها کارت صادر خواهد شد.

 بند۴: آن دسته از پدیدآورندگانی که کارت عضویت در انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و انجمن اهل قلم ایران را دارند کارت بن الکترونیک آن ها شارژ خواهد شد.

 تبصره۳. آن دسته از پدیدآورندگان  که کارت عضویت این دو انجمن را دارند در صورتی که لیست آنها با شرایط پرداخت بن الکترونیک مغایرت داشته باشد مشمول این طرح نخواهند شد.

 گفتنی است در این راستا تمامی پدید‌آورندگان‌ اعم از مولفان، مترجمان و مصححان در صورت دارا بودن شرایط مذکور می ‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی http://www.ahleghalam.ir برای دریافت تسهیلات اهل قلم در این سایت ثبت‌نام کنند.

 بیست ‌و نهمین نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ در شهر آفتاب برگزار می ‌شود.
پرینت