پنجشنبه 30 آبان 1398 18:20
مهلت ارسال آثار به "جشنواره بچه های آبی" تمدید نمی‌شود

دبیرخانه جشنواره بچه های آبی اعلام کرد مهلت شرکت در این جشنواره پس از ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۹۴ تمدید نخواهد شد.

به گزارش لیزنا، دبیرخانه دائمی جشنواره بچه های آبی، ضمن قدردانی از مولفین و ناشرانی که تا کنون در جشنواره حضور پیدا کرده‌اند اعلام داشت: مهلت ارسال آثار قابل تمدید نبوده و به آثاری که بعد از این تاریخ ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

دبیرخانه این جشنواره از علاقه‌ مندان خواست هر چه سریعتر نسبت به ارسال آثار خود اقدام نمایند. بعد از پايان مهلت ارسال آثار، مرحله داوری توسط تيم‌های داوری تعيين‌شده آغاز خواهد شد.

گفتنی است جشنواره بچه های آبی به منظور معرفی کتاب­ های برتر کودکان با نیازهای خاص فراخوان عمومی را منتشر کرده است. معرفی و اهدای جایزه به کتاب ­های ادبی (داستان، رمان، کتاب تصویری) که دربارۀ کودکان با نیازهای خاص، کودکان کار و یا بچه ­های طلاق نوشته شده باشد از موضوعات جشنواره است.

 در بخش مقررات این جشنواره آمده است:

 -  موضوع کتاب باید به بچه‌ های آبی (کودکان با نیازهای خاص، کودکان کار و خیابان، و یا بچه ‌های طلاق) پرداخته باشد.

-   آثار چاپ شده در سال های ۹۰ تا ۹۴ می­ توانند در این جشنواره شرکت کنند.

-  آثار ارسالی شامل ۲ حوزه تألیف و ترجمه باشد.

-  داوطلبان محدودیتی در تعداد ارسال آثار ندارند.

-  ارسال ۲ نسخه از کتاب چاپ شده به نشانی تهران، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، کوچه کمان، پلاک۲۵، شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، طبقه اول و ارسال فایل پی­.دی.­اف برای آثار چاپ نشده به پست الکترونیک bluechilds@ibluebird.comالزامی است.

-  مشخصات کامل صاحب اثر به شکل تایپ شده به همراه آثار به نشانی دبیرخانه ارسال شود.

-  گروه سنی موردنظر جشنواره، کودک و نوجوان است.

- آثار ارسالی به دبیرخانه عودت داده نمی­شود.

-   آثار چاپ نشدۀ ارسالی که جزو آثار برگزیده قرار گیرند و در شورای انتشارات تصویب شوند، در انتشارات «کتاب­ های پرنده آبی» چاپ و نویسنده، حق واگذاری آن را به ناشر دیگر ندارد.

 بنابر گزارش منتشر شده توسط دبیرخانه جشنواره، در مراسم پایانی که در اسفندماه برگزار خواهد شد به نفرات اول تا سوم کتب چاپ شده به ترتیب ۳، ۲ و ۱ سکه بهار آزادی و همچنین به نفرات اول تا سوم آثار چاپ نشده نیز به ترتیب ۵، ۳ و ۱ سکه بهار آزادی به همراه لوح افتخار بچه های آبی اهدا می شود.

 شایان ذکر است علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت جشنواره مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۸۸۶۶۵۵۲۶ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.

 
پرینت