جمعه 2 اسفند 1398 15:46
فینالیست جایزۀ هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۶ معرفی شد

پژمان رحیمی زاده به عنوان یکی از پنج نامزد نهایی شصتمین دوره جایزه هانس کریستین اندرسن در سال ۲۰۱۶، معرفی شد.

 به گزارش لیزنا ، دفتر بین‎المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) در اطلاعیه‎ای لیست پنج نویسنده و پنج تصویرگر را برای دریافت این جایزۀ بزرگ بین‎المللی منتشر کرده‎است که این تصویرگر نامدار کشورمان در کنار تصویرگرانی از آلمان، ایتالیا، کره جنوبی و هلند برای کسب این جایزه رقابت خواهدکرد.

 اسامی افرادی که به فهرست نهایی راه یافتند، عبارتند از: در بخش تألیف کائو ونزآن Cao Wenxuan (چین)، لوییس جنسن Louis Jensen از (دانمارک)، میریام پرسلر Mirjam Pressler (آلمان)، تد ون لشوت از Ted van Lieshout (هلند) و لوییس لوری Lois Lowry (آمریکا). و در بخش تصویرگری روتا سوزانه برنر Rotraut Susanne Berner (آلمان)، پژمان رحیمی زاده Pejman Rahimizadeh (ایران)، الساندرو سانا Alessandro Sanna (ایتالیا)، سوزی لی Suzy Lee از (کره جنوبی) و ماریت تورنویست Marit Törnqvist از (هلند).

  بر اساس اعلام روابط‎ عمومی انجمن تصویرگران، هیئت داوران این دوره متشکل از کارشناسانی از کانادا، آرژانتین، برزیل، چین، دانمارک، مصر، اسلونی، اسپانیا، آمریکا، ونزوئلا و شهره یوسفی از ایران هستند که  قرار است دو برندۀ نهایی را در ۴ آپریل ۲۰۱۶، برابر با ۱۵ فروردین ۱۳۹۵، در کنفرانسی خبری در نمایشگاه کتاب کودک بلونیا معرفی کنند.

  پیشتر نیز در سال ۲۰۱۲ محمدعلی بنی اسدی و در سال ۲۰۱۴ احمدرضا احمدی به این مرحله راه‎یافته بودند.

  دفتر بين المللي كتاب براي نسل جوان IBBY ،جايزه هانس كريستين اندرسن (نوبل ادبيات كودكان) را هر دو سال يكبار به مجموعه آثار يك نويسنده و يك تصويرگر كه چندين دهه به شكل حرفه اي در توليد ادبيات كودك تلاش كرده باشند، در كار خود مداومت داشته باشند، همچنين آثاري بديع، اصيل و هنرمندانه خلق كرده باشند و از همه مهم تر سهمي پايدار در پيش برد ادبيات كودك داشته باشند، اهدا مي کند.

پرینت