پنجشنبه 8 اسفند 1398 10:49
نمایشگاه کتاب حضرت محمد (ص) به ۱۷ زبان در کتابخانه آستان قدس

مجموعه ارزشمندی از کتابهای زبانهای خارجی با موضوع حضرت محمد(ص) در قالب نمایشگاهی علمی و فرهنگی، به مناسبت هفته وحدت،  از تاریخ۳ تا ۱۰ دی‌ماه در محل كتابخانه مركزي آستان قدس رضوي، در معرض ديد عموم  قرار گرفته است.

به گزارش لیزنا، رئیس روابط عمومي وامور بين الملل سازمان كتابخانه‌ها، موزه‌ها و مركز اسناد آستان قدس رضوي، با بیان اين مطلب گفت: در این نمایشگاه  مجموعه ارزشمندی از کتابهای چاپی مرتبط با زندگي، سيره، آداب، اخلاق و ... حضرت محمد(ص) به ۱۷ زبان در معرض دید عموم قرار گرفته است.

محمد جواد قوی بیان کرد: در مجموع حدود ۲۰۰ عنوان کتاب شامل ۱۳۰ عنوان به زبان انگلیسی و تعداد ۶۵ عنوان به زبانهای دیگر در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است. وی  با بیان اینکه،کتابهای این نمایشگاه به زبانهای انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اردو، آلبانی، اسپانیایی، ایتالیایی، بلغاری، بوسنیایی، پرتغالی، تاجیکی، ترکمنی، ترکی آذری ، ترکی استانبولی، چینی، روسی و رومانیایی است افزود: محمد(ص) مردانگی و ایمان، اقتدا به محمد(ص)، نگرشی نو به اسلام در جهان معاصر و زندگانی حضرت محمد(ص) برخی از عناوین کتابهای این نمایشگاه می‌باشد.

 قوی  از کتاب زندگی حضرت محمد(ص) بر پایه کهن‌ترین منابع ، نوشته مارتین لینگز  که در میان آثار این نویسنده به عنوان شاهکار وی شناخته شده و از مشهورترین و پرخواننده ترین آثار درباره زندگی پیامبر اسلام (ص) به زبان انگلیسی است به عنوان یکی از آثار نفیس این نمایشگاه نام برد و افزود: این کتاب بر پایه کهن‌ترین منابع داستانی بر مبنای روایتی محققانه از زندگی حضرت محمد(ص) نوشته شده است و از زمان انتشارش تا به حال جوایز متعددی را از آن خود کرده و انتشار آن به چاپ‏‎های متعدد رسیده است.   

 گفتني است نمايشگاه كتابهاي زبانهای خارجی با موضوع حضرت محمد(ص)، همه روزه از تاريخ ۳ تا ۱۰ دی ماه از ساعت ۸ تا ۱۹ درمحل کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی پذيراي عموم علاقه مندان به آثار علمي و فرهنگي مي‌باشد.
پرینت