چهارشنبه 7 اسفند 1398 14:12
جرالد لایتنر (Gerald Leitner) به عنوان دبیر کل ایفلا منتصب شد.

به گزارش لیزنا، هیئت مدیره ایفلا، به اتفاق آراء، آقای جرالد لایتنر را که در حال حاضر دبیر کل انجمن کتابداری اتریش است را به عنوان دبیر کل ایفلا از ۱ ژوئن ۲۰۱۶(۱۲ خرداد ۱۳۹۵) انتخاب کرد.

وی جایگزین خانم جنیفر نیکلسون(Jennefer Nicholson )است که ۳۱ می ۲۰۱۶(۱۱ خرداد ۱۳۹۵) بازنشسته خواهد شد.

 جرالد لایتنر تجارب ارزشمندی را برای سمت دبیر کلی ایفلا به ارمغان می آورد؛ چرا که وی در سمت مدیر ارشد بخش علم و آموزش سازمانهای بین المللی و فرهنگی اتریش فعالیت نموده و  در حال حاضر دبیر کل انجمن کتابداری اتریش است. وی سابق بر این به عنوان روزنامه نگار و مدیر گروه آموزش کتابداری در اتریش و رئیس EBLIDA فعالیت نموده است. لایتنر در مذاکره با سیاستمداران، مقامات دولتی، گروه ها و لابی ها، ناشران، هنرمندان، بازرگان و ... بسیار با تجربه است.

 دونا اسچیدر(Donna Scheeder) رئیس ایفلا اعلام کرد:" در سال گذشته ما تحول سریع ایفلا به انجمن کاری، حرفه ای و مدرن که می تواند صدای جهانی کتابخانه را نشان دهد را مشاهده کردیم. ما از زحمات، بینش و  عزم دبیر کل ایفلا، جنیفر نیکلسون  که باعث حرکت ایفلا به سوی جلو شده است، متشکریم. ما به رشد ایفلا، به عنوان یک نام تجاری پویا، قدرتمند و جهانی در حوزه کتابداری و اطلاع رسانی، با آقای لایتنر ادامه  خواهیم داد. او با مهارت های مدیریتی برجسته و کارآفرینانه و با بیش از ۲۵ سال تجربه کاری در زمینه کتابداری و با دانشی عمیق از کتابداری در سطح جهانی، فردی شایسته و انتخابی درست برای رهبری این فرآیند است".

 جرالد لایتنر توضیح داد:" در مواجهه با افزایش روزافزون جهانی سازی قدرت، ایفلا نیازمند به اقدامات بیشتری در این زمینه است. ما تنها با مشارکت جهانی انواع کتابخانه ها، انجمن های کتابداری و ایفلا قادر به مقابله با چالش های موجود در زمینه کتابداری و اطلاع رسانی هستیم. ما با شعار « تفکر جهانی- عملکرد منطقه ای و محلی» به نیروهای همکار خود می پیوندیم. من حرکت به سوی جلو و آزاد شدن پتانسیل زیاد ایفلا با جامع کتابداری در سراسر دنیا را مشاهده می کنم".

 دبیر کل، مدیر ارشد اجرایی و رئیس دبیرخانه ایفلا است که در لاهه هلند واقع شده است. مسئولیت های دبیر کل شامل اداره راهبردی و بالقوه، مدیریت مالی ایفلا و برگزاری کمپین ها و کنفرانس های فدراسیون ایفلا براساس سیاست های تعیین شده توسط مجمع عمومی و هیئت مدیره ایفلا است.
پرینت