پنجشنبه 30 آبان 1398 18:18
همایش «نقش حیاتی کتابخانه در مدارس و جوامع گسترده‌تر»

دومین همایش بین المللی«فضا و مکان، توان و هدف» با محوریت موضوعی «نقش حیاتی کتابخانه در مدارس و جوامع گسترده» در کویئنزلند استرالیا برگزار می گردد.

به گزارش لیزنا، مخاطبان این همایش متخصصان کتابداری، دانشگاهیان، پژوهشگران، نویسندگان، معلمان و دانشجویانی هستند که به بحث و یادگیری هرچه بیشتر درباره ی نقش حیاتی کتابخانه ها در مدارس و جوامع گسترده تر علاقه مند هستند. این رویداد فرصتی شگفت انگیز برای تغییر ایده ها، اشتراک و درک مباحث متداول و شرکت در سخنرانی متخصصان بنام و مشهور ملی و بین المللی را برای شرکت کنندگان فراهم کرده است.

 حرفه کتابداری یکی از پویاترین عناصر روش های آموزشی مدرن است. توسعه منابع فناوری اطلاعات و ارتباطات و تجربیات آموزشی در تمام موسسات آموزشی و یادگیری در سراسر جهان قابل مشاهده بوده و این امر به پیچیده ترین چالش در حرفه کتابداری تبدیل شده است. کتابداران و معلمانی که برای اثبات اعتبار و پویایی حرفه خود تلاش می کنند فقط به انجام پژوهش و بحث درباره خدمات ارائه شده متعهد نیست؛ بلکه آنان به بازسازی "فضا و مکان" فیزیکی به عنوان ابزاری برای اثبات "توان و هدف" فرهنگی و آموزشی خود نیاز دارند.

 همایش بین المللی کتابخانه مجموعه ای از سخنرانی های مفسران اجتماعی شناخته شده، مولفان، نویسندگان و مربیان ملی و بین المللی را دربر میگیرد. این برنامه شامل ایجاد مجموعه ای از فرصتها برای شرکت کنندگان، طیف وسیعی از برنامه های اجتماعی و نمایشگاه های تجاری است.

 همایش بین المللی«فضا و مکان، توان و هدف» مورخ ۱۸ تا ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۶ برابر با ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ در دانشگاه سوت پورت(Southport) برگزار می شود. سایت ثبت نام در همایش از هم اکنون فعال است.

 علاقه‌مندان در صورت ثبت نام تا ۳۰ می ۲۰۱۶(۱۰ خرداد۱۳۹۵) از تخیف برخوردار می شوند. آخرین مهلت ثبت نام ۱ آگوست ۲۰۱۶(۱۱ مرداد ۱۳۹۵) است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی همایش می توان با مدیر گروه خدمات کتابخانه ها و اطلاعات به آدرس   ajs@tss.qld.edu.au مکاتبه نمود.
پرینت