پنجشنبه 8 اسفند 1398 11:2
مهلت ارسال آثار به «جایزه پرنده آبی» تمدید شد

در پی اعلام فراخوان نخستین دوره جایزه پرنده آبی و استقبال نویسندگان از این دوره، مهلت دریافت آثار تا ۱۵ آذر ماه سال ۹۴ تمدید شد.

به گزارش لیزنا، پيش از اين مهلت ارسال آثار به نخستین دوره جایزه پرنده آبی در حوزه ادبیات کودک، نوجوان و جوان برگزار می شود، ۳۰ آبان ماه اعلام شده بود كه به دليل استقبال متقاضيان و درخواست تمدید مهلت ارسال آثار، اين زمان به مدت ۱۵ روز ديگر تمديد شد.

  کتاب های پرنده آبی وابسته به انتشارات علمی و فرهنگی با هدف حمایت از تألیف رمان کودک و نوجوان، جایزه پرنده آبی را برگزار می کند.

 در این فراخوان آمده است: موضوع رمان‌ها آزاد و رمان بايد در محدوده سني كودك و یا نوجوان و جوان نوشته شود، همچنين آثار، بايد در دو نسخه world و pdf به آدرس   bbelmifarhangi@gmail.com  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ارسال شود.

 در بخش دیگری از این فراخوان آمده است: حجم رمان کودک حداقل ۱۰۰۰۰ کلمه و حجم رمان نوجوان حداقل ۲۰۰۰۰ کلمه باشد که رمان کودک می تواند با تصاویر تک رنگ مکمل همراه باشد که برای چنین رمان هایی که روایت با تصاویر تکرنگ تکمیل می شود، لازم است که نویسنده طرح اولیه تصاویر پیشنهادی و یا توضیحات کافی برای تصویرهای مورد نظر را ضمیمه متن نماید.

 این گزارش حاکیست، به نفرات اول تا سوم در این دوره به ترتیب ۶ ، ۴ و ۲میلیون تومان جایزه نقدی به همراه تندیس طلایی پرنده آبی اهدا خواهد شد و علاوه بر رمان های برگزیده، تعداد ۱۰ رمان نیز که رتبه بالاتری کسب کرده اند، لوح تقدیر دریافت خواهند کرد و در صورت تصویب،در فرآیند بررسی برای چاپ و نشر قرار خواهد گرفت.

 گفتنی است، رمان های برگزیده در انتشارات علمی و فرهنگی چاپ خواهند شد و علاوه بر مبلغ جایزه، حق التألیف کتاب ها براساس درصد قیمت پشت جلد نیز به نویسنده پرداخت می شود و نویسنده حق واگذاری آن را به ناشر دیگری نخواهد داشت.

 علاقمندان جهت مشاهده جزئیات فراخوان و کسب اطلاعات بیشتر به سایت  www.elmifarhangi.ir  و یا با شماره ۸۸۶۶۵۷۳۵تماس حاصل نمایند.
پرینت