دوشنبه 28 بهمن 1398 8:33
مراسم بدرقه پیکر استاد پوری سلطانی به آرامگاه ابدی برگزار شد

همزمان با برگزاری نخستین کنگره متخصصان علوم اطلاعات، پیکر استاد پوری سلطانی از کتابخانه ملی ایران به سمت آرامگاه ابدی وی بدرقه شد.

به گزارش خبرنگار لیزنا، صبح امروز (یکشنیه ۱۷ آبان ) مراسم تشییع پیکر پوری سلطانی، بنیان گذار کتابداری و اطلاع  رسانی نوین در ایران با حضور اعضای خانواده وی، استادان و دانشجویان کتابداری و همکاران و دوستان او از مقابل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

 در این مراسم، دکتر نورالله مرادی، عضو هیات علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی به عنوان اولین سخنران درباره استاد پوری سلطانی و خدمات وی در عرضه کتابداری نوین کشور سخنرانی کرد. 

 در ادامه دکتر فریبرز خسروی، معاون پژوهشی کتابخانه ملی، پوری سلطانی را مادر کتابداری نوین ایران دانست و به برخی از اقدام های مهم و موثر این کتابدار پیشکسوت در عرصه کتابداری از جمله تدوین کتاب «سرعنوانهای موضوعی فارسی» و همچنین گسترش رده ها در زبان فارسی اشاره کرد.

 سپس استاد کامران فانی درباره نقش و تاثیر پوری سلطانی در پایه گذاری کتابداری نوین ایران سخنرانی کرد.

 دکتر سید رضا صالحی امیری، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، به عنوان آخرین سخنران این مراسم، در سخنانی به تاثیر شخصیت هایی همانند پوری سلطانی در جامعه به ویژه جامعه فرهنگی و اهل کتاب اشاره کرد.

 سپس حاضران در سالن همایشهای ۵۰۰ نفره کتابخانه ملی به سمت حیاط سازمان رفتند و حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود دعایی بر پیکر پوری سلطانی نماز خواند و پیکر این چهره پیشکسوت کتابداری برای خاک سپاری در قطعه نام آوران بهشت زهرا (س) تشییع شد.

به گزارش خبرنگار لیزنا، مراسم ختم زنده یاد پوری سلطانی سه شنبه (۱۹ آبان ۱۳۹۴) از ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۵ در مسجد جامع شهرک قدس (غرب) برگزار می شود.
پرینت