یکشنبه 4 اسفند 1398 11:34
فراخوان پنجمین دوره جایزه بین‌المللی کتاب های تصویری ۲۰۱۶ اسپانیا

فراخوان پنجمین دوره جایزه بین المللی کتاب تصویری را با هدف تشویق نویسندگان و تصویرگران در طراحی و خلق کتاب های تصویری متفاوت و با کیفیت منتشر شد.
به گزارش لیزنا، گروه انتشارات ادلوایوز، که سال ها است به انتخاب و انتشار کتاب های تصویری با کیفیت بالا متعهد شده است، فراخوان پنجمین دوره جایزه بین المللی کتاب تصویری را با هدف تشویق نویسندگان و تصویرگران در طراحی و خلق کتاب های تصویری متفاوت و با کیفیت منتشر کرد. 

شرایط شرکت در مسابقه به شرح زیر اعلام شده است:

  •  شرکت در این مسابقه برای تمامی نویسندگان و تصویرگران با ملیت های گوناگون که آثاری به زبان‌های اسپانیایی، انگلیسی، فرانسوی و سایر زبان‌های رسمی اسپانیا تولید می‌کنند ،آزاد است. 
  • آثار ارسالی باید در قالب کتاب های تصویری قرار بگیرند (کتاب هایی که متن و تصویرشان در ارتباط بسیار است، تعداد تصاویر زیاد است و در بسیاری موارد تصویر وظیفه روایت گری را به عهده دارد) 
  • موضوع داستان ها کاملا به دلخواه نویسنده است اما داستان باید برای کتابی ۳۲ صفحه ای تهیه شود، و بیش از ۶۰۰۰ کلمه نباشد.
  •  ایده و طرح نباید در جایی اجرایی و چاپ شده باشد
  •  کتاب تصویری پیشنهادی می تواند در هر فرم و اندازه ای باشد اما نباید کوچکتر از ۲۱x۱۸,۵ سانتیمتر یا بزرگتر از ۳۰x۳۹ سانتیمتر باشد. 


 داوران جایزه، آثار را بر اساس عواملی مانند بهترین پروژه یا ایده ، بهترین متن، بهترین تصاویر، بهترین تنطیم، بهترین استوری بورد، و بهترین کتابسازی و غیره انتخاب خواهند کرد. هیئت داوران پس از بررسی آثار به اثر برگزیده مبلغ ۹۰۰۰ یورو به عنوان جایزه پرداخت می‌نماید که به نسبت ۳۰/۷۰ بین نویسنده و تصویرگر تقسیم خواهد شد. 
شرکت‌کنندگان علاوه بر پروژه ارسالی باید شرح مختصری از پروژه‌ را نیز بفرستند.  پروژه برنده شده با حمایت این نشر تکمیل و در اسپانیا به چاپ خواهد رسید. 

علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار حداکثر تا تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۱۵ (۲۷ آذرماه سال جاری ) به اصل فراخوان در سایت مربوطه مراجعه کنند. 
پرینت