پنجشنبه 30 آبان 1398 18:21
در همه پرسی اولین کنگره سالانه انجمن شرکت کنید

دبیرخانه نخستین کنگره متخصصان علم اطلاعات، موضوعات نشست‌های این کنگره را به همه پرسی کتابداران سراسر کشور گذاشت.

به گزارش لیزنا، نخستین کنگره متخصصان علم اطلاعات که در روزهای ۷ و ۸ آبان ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود، برای دریافت نظرات کتابداران، استادان، دانشجویان و متخصصان علم اطلاعات و دانش شناسی در خصوص موضوعات نشست های این کنگره، همه پرسی را آغاز کرده است.

 سید ابراهیم عمرانی، دبیر اجرایی کنگره سالانه انجمن، درباره این همه پرسی گفت: در این کنگره هشت نشست برگزار می‌شود و کمیته کنگره پیشنهاد کرده است که ۸ موضوع  نشست به همه‌پرسی گذاشته شود. وی بیان کرد: در اولین کنگره وقت کمی برای هر نشست در نظر گرفته شده، و مسلم می دانیم که در این دو ساعت وقت کافی برای پرداختن به همه زیر موضوع‌های یک نشست نداریم. بنابراین چند زیر موضوع در کمیته علمی استخراج شده است که می‌توانید یکی از آنها را به عنوان اولویت خودتان انتخاب کنید یا زیر موضوعی به جز این موضوع‌ها‌ پیشنهاد دهید.

عمرانی تاکید کرد: برای هر نشست فقط ۲ ساعت وقت داریم، باید بتوانیم از نشست نتیجه گیری کنیم، بحث‌های مفصل‌تر را از حال برای کنگره دوم ادامه خواهیم داد. دبیر اجرایی کنگره از تمامی کتابداران درخواست کرد در این همه پرسی شرکت نمایند.

 گفتنی است این نشست‌های هشتگانه  به شرح زیر است.

  «مسائل شغلی کتابداران و اطلاع رسانان»؛

«مسائل دانشجویان و دانش  آموختگان»؛

«بررسی تجربه های بومی در زمینه ارزیابی عملکرد و استانداردسازی»؛

«مسائل فناوری اطلاعات در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی»؛

«مدیریت کتابخانه های دانشگاهی با زیر موضوع "تجمیع و تمرکز"»؛

«مسائل سازماندهی و دسترس پذیری اطلاعات در ایران»؛

«مدیریت کتابخانه  های عمومی با زیر موضوع "تمرکز یا عدم تمرکز"»؛

 «مسائل علم سنجی و رتبه بندی دانشگاهها، تجربه بومی».

 
 علاقه مندان می توانند برای  مشاهده زیر موضوع ها و  پیشنهاد موضوعات جدید، با مراجعه به سایت انجمن علاوه بر رای دادن به موضوعات جزئی تر هر یک از این ۸ موضوع، نسبت به اعلام آمادگی حضور در نشست یا معرفی فردی برای پنل نشست اقدام کنند.
پرینت