یکشنبه 4 اسفند 1398 11:11
نشست «حوزه نشر و آسیب بینایی» در کتابخانه ملی

نشست «حوزه نشر و آسیب بینایی» در محل اندیشگاه کتابخانه ملی روز سه شنبه سوم شهریور ماه ۱۳۹۴ برگزار می‌شود.  

  به گزارش لیزنا، اداره کل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی با همکاری اندیشگاه فرهنگی نشست تخصصی «حوزه نشر و آسیب بینایی: فرصت ها، چالش ها و راهکارها» را  با حضور سید مهدی صادقی نژاد، پرویز شریفی درآمدی، سعید عباسپور و سهیل معینی در تاریخ ۳/۶/۱۳۹۴ از ساعت ۱۰  تا ۱۲ در محل اندیشگاه برگزار می نماید.در این نشست تخصصی به موضوعاتی چون «بررسی مشکلات و مسائل افراد با آسیب بینایی در انتشار کتاب های نوشته یا ترجمه شده خود»، «مشکلات و مسائل انتشار کتب در زمینه نابینایی»، «بررسی مشکلات و مسائل چاپ کتب بریل» و راهکارهای برونرفت از مشکلات موجود پرداخته می شود.

 شایان ذکر است دکتر شریفی درآمدی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و دارای تألیفات و ترجمه های متعدد در حوزه افراد آسیب بینایی، دکتر صادقي نژاد، مدير سابق انتشارات دانژه، مدير آموزش انجمن فرهنگي ناشران کتاب دانشگاهی، دبیر سراي اهل قلم در بیست و هشمتین نمايشگاه بين المللي كتاب، کارشناس توانبخشی نابینایان و کم بینایان و ...، دکتر عباسپور، روان شناس و نویسنده نابینا، دارای چندین کتاب داستان کوتاه و بلند و برنده چندین جایزه ادبی، و سهیل معيني، مدير شبكه تشكلهاي نابينايان در ايران، مدير عامل انجمن باور، مدير مسئول روزنامه ايران سپيد، فعال اجتماعي در زمينه كمك به انتشار كتابهاي افراد معلول و به ويژه افراد با آسيب بينايي و ... هستند.

 همچنین در حاشیه این نشست نمایشگاهی از کتابهای نوشته یا ترجمه شده توسط نابینایان با عنوان «افراد با آسیب بینایی در آیینه نشر» دائر خواهد گردید.

 علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با پست الکنرونیکی  Vi@nlai.ir   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا شماره ۸۱۶۲۳۲۲۹- ۰۲۱و ۸۱۶۲۳۲۳۱- ۰۲۱  تماس حاصل نمایند.

 نشست «حوزه نشر و آسیب بینایی»  اندیشگاه فرهنگی کتابخانه ملی واقع در میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی، بعد از مترو، بلوار کتابخانه ملی برگزار می شود.
پرینت