دوشنبه 28 بهمن 1398 8:33
زاهدی برنده لوح افتخار جایزه گارفیلد ۲۰۱۵ شد

لوح افتخار جایزه رساله دکتری یوجین گارفیلد ۲۰۱۵ به زهره زاهدی تعلق گرفت.

به گزارش لیزنا، در حاشیه برگزاری پانزدهمین کنفرانس بین المللی علم سنجی و اطلاع سنجی ((ISSI۲۰۱۵ که تیرماه سال جاری در دانشگاه بغازیچی ترکیه برگزار شد، لوح افتخار جایزه رساله دکتری یوجین گارفیلد (موسس پایگاه استنادیISI) به زهره زاهدی پژوهشگر دکتری دانشگاه لایدن هلند اهدا شد. این کنفرانس یکی از معتبرترین گردهمایی علمی-تخصصی در سطح بین المللی است که هر دوسال یکبار توسط مجمع علم سنجی  و اطلاع سنجی (ISSI) برگزار می شود. برپایه نتیجه داوری کمیته علمی این مجمع به ریاست پروفسور رونالد روسو، بخاطر دارابودن سطح بالای علمی و نیز ماهیت خلاقانه، تز دکتری این پژوهشگر و عضو هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر، برنده لوح افتخارجایزه یوجین گارفیلد ۲۰۱۵ گردید. 

موضوع رساله دکتری زاهدی امکان پذیری کاربرد آلتمتریکس (سنجه های حاصل از رسانه های اجتماعی) در ارزشیابی پژوهش است.

 گفتنی است، انجمن بین‌المللی علم‌سنجی و اطلاع‌سنجی (آی اِس اِس آی) که معتبرترین  انجمن علمی دنیا در این زمینه است،  هر دو سال یکبار به پاس گرامی‌داشت نام یوجین گارفیلد، بینانگذار موسسه آی. اس. آی (ISI) و دانشمندی که شاخص‌های معروف استنادی را تدوین کرد و بنیاد گذاشت، جایزه‌ای با عنوان جایزه گارفیلد به بهترین رساله دکتری در حوزه علم‌سنجی و اطلاع‌سنجی اعطا می‌کند. برای این جایزه، آی اِس اِس آی فراخوان می‌دهد و دانشجویان دکتری رشته‌های مرتبط پرپوزال رساله دکتری خود را در ده صفحه برای این انجمن می‌فرستند. پس از داوری توسط هیئت مدیره این انجمن علمی که عمدتاً استادان صاحبنظر این حوزه هستند، برنده آن اعلام می‌شود. گفتنی است، امسال بخاطر کیفیت بالای کاندیداها علاوه برجایزه، برگزیده  لوح افتخار "Honorable mention"را نیز بعنوان برنده معرفی نمودند. 

لیزنا ضمن تبریک به سرکار خانم زاهدی و نیز جامعه کتابداری ایران، آرزوی موفقیتهای روز افزون برای وی و همه پژوهشگران جوان کشورمان دارد.
پرینت