پنجشنبه 30 آبان 1398 18:17
صدور فیپا برای کتابهای تجدید چاپی به ۳ روز کاهش یافت

امیرخانی با اشاره به رفع مشکلات ارتباطی شبکه فیپای الکترونیک با ناشران که یکی از محورهای اصلی اعتراضات ناشران هم بود، افزود: در طرح جدید صدور فیپا برای کتاب های تجدید چاپی به سه روز کاهش یافته است.
به گزارش لیزنا، غلامرضا امیرخانی معاون کتابخانه ملی درباره آخرین تغییرات اعمال شده در مورد فیپا (فهرست نویسی پیش از انتشار کتب)، گفت: این موضوع نیازمند یکسری تغیییرات زیرساختی در حوزه های شبکه و مسائل ارتباطی بود که این تغییرات صورت گرفته و به زودی این طرح جدید فیپا با شیوه ای نو و با دقت، سرعت و کیفیت بیشتر برای ناشران صادر خواهد شد. وی با اشاره به رفع مشکلات ارتباطی شبکه فیپای الکترونیک با ناشران که یکی از محورهای اصلی اعتراضات ناشران هم بود، افزود: در طرح جدید صدور فیپا برای کتاب های تجدید چاپی به سه روز کاهش یافته است.
معاون کتابخانه ملی همچنین از اعلام رسمی جزئیات طرح جدید فیپا ظرف روزهای آینده از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خبر داد. پيش از اين سیدرضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و كتابخانه ملي در مصاحبه مطبوعاتي گفته بود: مقرر شده است که ما در مورد صدور فیپا همانند گذشته عمل کنیم اما با این تفسیر که برای کتاب‌های تجدید چاپی ۵ روز و برای کتاب‌های جدید ۱۰ روز کاری فرصت قائل شویم. وي هدف از اتخاذ این تصمیم را جلوگیری از انجام کارهای عجله ای و ناقص و غیر منطبق با استانداردهای موجود درخصوص فیپا عنوان کرده بود.پرینت