شنبه 2 آذر 1398 1:30
نمایشگاه عروسک های شخصیت های مروج ادبیات کودک

به مناسبت روز جهانی کتاب کودک برگزار می شود نمایشگاه مجموعه عروسک های پدید آورندگان و مروجان ادبیات کودک ایران به مناسبت روز جهانی کتاب کودک برگزار می شود.  

به گزارش لیزنا، موزه عروسک های ملل به مناسبت روز جهانی کتاب کودک ۱۳۹۴/ ۲۰۱۵ و پاسداشت پنجاه و دو سال فعالیت فرهنگی شورای کتاب کودک، نمایشگاهی از مجموعه عروسک های بنیان گزاران این نهاد مردمی و برخی پدید آورندگان و مروجان ادبیات کودک ایران ساخته مژده دانش پژوه را برگزار می کند.

 این نمایشگاه از تاریخ ۲۰ تا ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ در گالری موزه عروسک های ملل واقع در تهران، خیابان پاسداران، نگارستان پنجم، پلاک ۴، برگزار می شود. پیشینه روز جهانی کتاب کودک به سال ۱۹۶۷ باز می گردد که یلا لپمن بنیانگذار دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان پیشنهاد کرد تا دوم آوریل زاد روز هانس کریستین اندرسن روز جهانی کتاب کودک نام گذاری شود. از آن پس هر سال یکی از کشور های عضو دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان پیام و پوستری به مناسبت این روز تهیه و در سطح جهان منتشر می کنند. در ایران این روز در ۱۴ فروردین از سوی شورای کتاب کودک بزرگداشته می شود.

 گشایش این نمایشگاه در تاریخ پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ از ساعت ۴ تا ۷ بعد از ظهر خواهد بود و ورود تمامی علاقمندان آزاد است.
پرینت