یکشنبه 4 اسفند 1398 11:0
تجلیل از فعالان ترویج کتابخوانی

اولین دوره‌ تجلیل از فعالان ترویج کتاب‌خوانی هم‌زمان با هفته‌ی کتاب برگزار می‌شود.

به گزارش لیزنا، دکتر برزین ضرغامی خبر داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت‌های ابتکاری، مؤثر و جذاب در حوزه ترویج کتابخوانی حمایت خواهد کرد و از افراد، گروه‌ها، تشکل‌های مردمی و نهادهای غیردولتی که بهترین فعالیت‌ها را در زمینه ترویج کتابخوانی داشته‌اند، تجلیل می‌کند.

دبیر اجرایی بیست‌ودومین دوره هفته کتاب درباره‌ی اهداف برگزاری این طرح گفت: این فراخوان برای شناسایی فعالان مردمی در زمینه ترویج کتابخوانی است تا بتوانیم ارتباط مستمر و بهتری با این افراد و گروه‌ها داشته باشیم و ضمن حمایت از فعالیت‌های آن‌ها، سازمان‌ها و نهادهای غیردولتی را ترغیب کنیم در ترویج کتابخوانی مشارکت کنند.

وی افزود: تجلیل از فعالان برجسته، معرفی فعالیت‌های برگزیده، آسیب‌شناسی فعالیت‌های ترویج کتاب‌خوانی برخی از برنامه‌های درنظرگرفته شده در این بخش است که در هفته‌ی کتاب اجرا خواهد شد.

ضرغامی توضیح داد که ترویج کتابخوانی شامل فعالیتهایی است که به افزایش و گسترش کتابخوانی در میان مردم منجر شود و از افراد، گروه‌ها، تشکل‌های غیردولتی و نهادهای مردمی فعال برای شرکت در این همایش دعوت کرد.

بر اساس اعلام ستاد اجرایی بیست‌ودومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، علاقه‌مندان برای معرفی فعالیت‌های خود باید فرم‌های شرکت در اولین دوره‌ی «تقدیر از فعالان ترویج کتابخوانی» را تکمیل کرده و تا پایان وقت اداری شنبه ۲۴آبان۱۳۹۳ به نشانی دبیرخانه آن در تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان فجر، شماره ۷، ساختمان فجر، طبقه ۴، کدپستی ۸۹۷۴۳۱۱۱ ارسال کنند.

فرم‌ها در سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانی www.farhang.gov.ir منتشر شده است و شماره تلفن‌های 88342982یا88861317 آماده‌ی پاسخگویی به علاقه‌مندان و فعالان ترویج کتابخوانی خواهد بود.
پرینت