دوشنبه 28 بهمن 1398 8:30
آینده کتابخانه های عمومی در دنیای دیجیتال جهانی چه خواهد شد؟

بخش کتابخانه های عمومی ایفلا با محوریت موضوعی «آینده کتابخانه های عمومی در دنیای دیجیتال جهانی چه خواهد شد؟» برای کنفرانس جهانی ایفلا 2014 در لیون فرانسه فراخوان مقاله داد.به گزارش لیزنا، در محیطی که به سرعت در حال تغییر است، اینک زمان بررسی آینده کتابخانه های عمومی رسیده است. این کنفرانس بر موضوعات مربوط به کتابخانه عمومی به عنوان یک فضای فیزیکی و مجازی در عصر دیجیتال متمرکز خواهد بود و نیز نگاهی خواهد داشت به کتابخانه عمومی به عنوان یک هدایتگر اقتصادی که به بازسازی و ایجاد جوامع کمک می کند.بدین منظور بخش کتابخانه های عمومی ایفلا با محوریت موضوعی «آینده کتابخانه های عمومی در دنیای دیجیتال جهانی چه خواهد شد؟» برای کنفرانس جهانی ایفلا 2014 در لیون فرانسه فراخوان مقاله داد.کتابخانه بیرمنگام، میزبان این کنفرانس، فرصت بحث در مورد آخرین پیشرفت ها در جهان کتابخانه های عمومی را در بزرگترین و نمادین ترین کتابخانه عمومی اروپا فراهم خواهد کرد.

محورهای موضوعی این کنفرانس جهت ارائه مقاله عبارت است از:

  • + آینده کتابخانه های عمومی با تأکید بر شکستن مرزهای بین فیزیکی و دیجیتالی؛
  • + کتابخانه به عنوان فضایی ارتباطی در اقتصاد دیجیتالی؛
  • + طراحی فضاهای کتابخانه ای جدید؛
  • + کتابخانه به عنوان یک هدایتگر اقتصادی برای کمک به بازسازی جوامع.

این بخش همچنین علاقمند به دریافت مقالاتی در رابطه با کتابخانه های سیار می باشد.

طرح های اولیه باید حاوی اطلاعات زیر باشد:

  • * عنوان ارائه؛
  • * چکیده ( حداکثر 400 کلمه)؛
  • * اسامی نویسندگان، مؤسسه ی وابسته، آدرس پستی، آدرس ایمیل؛
  • * بیوگرافی مختصر ( حداکثر 50 کلمه)

 گفتنی است که این کنفرانس به زبان انگلیسی برگزار خواهد شد، بنابراین لازم است کلیه طرح های اولیه، متن کامل مقالات و نیز ارائه ها به زبان انگلیسی تهیه شود.

 علاقمندان می توانند طرح های خود را تا قبل از 17 فوریه 2014 مصادف با 28 بهمن 1392 از طریق ایمیل به جان ریچارد، (Jan Richards) به نشانی الکترونیکی jrichards@orange.nsw.gov.au این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایند. اسامی نویسندگان مقالات برگزیده در تاریخ 14 مارس 2014 ( 23 اسفند 1392) اعلام خواهد شد. آخرین مهلت ارسال متن کامل مقالات در قالب فایل ورد نیز، 30 ژوئن 2014 مصادف با 9 تیر 1393 خواهد بود. ضروری است متن کامل مقالات بین 30-3 صفحه بوده و شامل چکیده و ضمیمه ای مشتمل بر توصیه های علمی حاصل از تحقیق باشد.لازم به ذکر است، کلیه مخارج مربوط به ثبت نام در کنفرانس، سفر، اقامت و ... به عهده نویسنده یا ارائه دهنده مقاله بوده و ایفلا هیچگونه حمایت مالی در این رابطه نخواهد داشت. تنها، دعوتنامه ای ویژه برای نویسندگان صادر می شود.هشتادمین کنفرانس بین المللی ایفلا با موضوع اصلی «کتابخانه ها، شهروندان، جوامع: تلاقی دانش» روزهای 16- 22 آگوست   2014 برابر با 25 - 31 مرداد 1393 در لیون فرانسه برگزار می شود.

 
پرینت